dole


Die besondere Anmut des handlichen Werkzeugs.  Der unnachahmliche Geruch des Leders.
Tradition in ihrer modernen Inkarnation.

Ein kurzer Einblick in den Herstellungsprozess handgenähter Schuhe.

P R O F I L

 


Als Maßschumacher

 

möchte ich Ihnen die Welt der anspruchsvollsten Maßfußbekleidung für Herren zeigen, die Welt einzigartiger Kunststücke, die ich für Sie der handwerklichen Tradition gemäß nähe. Seit einigen Jahren betriebe ich ein Gewerbe, das in der Slowakei ohne Nachfolge bleibt. Im Ausland ist die Anfertigung von handgenähter Maßfußbekleidung ein anerkanntes traditionsreiches Metier. Bei namhaften Meistern habe ich die Erfahrungen gesammelt, die ich jetzt nach Ihren Vorstellungen in ein Paar einzigartigen Herrenschuhen umwandle.

Bei namhaften Meistern habe ich Erfahrungen gesammelt,

die ich jetzt nach Ihren Vorstellungen

 

in ein Paar


in ein Paar einzigartiger Herrenschuhe umwandle.

 

 

Ein Paar

handgenähter Herrenschuhe

ergibt sich aus:

 

 

 

290 manueller Arbeitsschritte                                70 Stunden präziser Handarbeit

Galéria topánok

 

Handgearbeitet

 

 


Anders als bei manchen anderen Schuhmachern sind die von mir
gefertigten Herrenschuhen ganz und gar mit meiner eigener Hand gemacht,
und zwar in allen Anfertigungsphasen – mit der Anfertigung
der Holzleiste beginnend, durch das Handnähen des Oberteils
hin bis zur Anfertigung der Unterteils. Die von mir gefertigte
Herrenfußbekleidung bietet alle denkbaren Vorteile an.
Gönnen Sie sich den beispiellosen Komfort beim Gehen,
den nur bei maßgefertigten Schuhen zu haben ist,
als auch die lebenslange Zusicherung, die ich aufgrund
Verwendung erstklassiger Lederarten und dank Durchnähen
der einzelnen Schuhteile anbieten kann.

R E F E R E N Z E N  

 

"Ak chcete vedieť, či je muž naozaj dobre oblečený, musíte sa pozrieť na jeho topánky. Sú vizitkou každého gentlemana. Ušiť ručne kvalitnú spoločenskú obuv si vyžaduje zvládnutie obuvníckeho remesla, precíznosť a trpezlivosť. Majster najprv odmeria chodidlo a potom na mieru ušije pár topánok, ktoré sadnú na nohu ako uliate a neraz vydržia aj pol života."

SÓDA

"Väčšina z nás nakupuje topánky tak, že navštívi bežný obchod. Vyberieme si, vyskúšame, zaplatíme. Ale dá sa to aj inak. Ručne šité topánky na mieru vám na Slovensku neurobí hocikto. "

ŽIVOT

"Nevedel ani slovo po nemecky, no vybral sa do Viedne, aby mu tam ukázali, ako sa šijú topánky. U nás takmer zabudnuté remeslo. Základy pochytil od starých majstrov, veľa sa však musel naučiť sám. Dnes ako jediný na Slovensku ručne šije luxusné pánske topánky na mieru."

PLUSKA

"Marek ako prvý na Slovensku šije luxusné pánske topánky na mieru. Pochádza z viacdetnej kresťanskej rodiny a sám má päť detí. O tom, aká bola jeho cesta od opravára obuvi po exkluzívneho majstra, o svojom živote v rodine a viere, o kresťanskom podnikateľstve a plnení snov nám povedal v tomto rozhovore. Pozrieť si tiež môžete video, ako prebieha samotná výroba topánok."

CESTA+

"MAREK PAŽITNÝ sa narodil v roku 1981. Vyučil sa za stolára, má maturitu zo stavebnej priemyslovky. Od roku 2002 pracoval ako opravár obuvi v Bratislave, dodnes pôsobí ako obuvník vo Viedni. Pred ôsmimi rokmi začal vyrábať na mieru kompletne ručne robené luxusné topánky s doživotnou zárukou. Je ženatý, má päť detí, žije v Dunajskej Lužnej."

DENNÍK N

"Marek Pažitný začínal opravou obuvi v Bratislave. Zlom v jeho kariére prišiel v čase, keď začal ako obuvník pôsobiť vo Viedni a zoznámil sa jedným z najstarších remesiel – s umením ručného zhotovovania topánok. Vo Viedni patrí táto práca k jedným z najuznávanejších remesiel a vyučiť sa za obuvníckeho majstra trvá 5 až 6 rokov."

BOLD JACK

"Marek Pažitný sa učil u obuvníckeho majstra vo Viedni, dnes robí luxusné kúsky na mieru. Čím je pre ženu šperk, tým sú pre štýlového muža kvalitné, ručne šité topánky. Ešte pred niekoľkými rokmi ste za nimi museli precestovať stovky kilometrov. My sme však našli Slováka, ktorý sa im doslova upísal. Hoci sa vyučil za stolára, čoskoro zistil, že mu učarovalo iné remeslo."

HNstyle

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7

 

Pažitný, s.r.o.

Exklusive handgefertigte Schuhe
Grösslingova 37; 811 09 Bratislava
Tel.: +421 915 066 893
E-mail: marekpazitny81@gmail.com

  • Instagram

x