dole

The particular charm of hand-made tools. The unique smell of leather.
Tradition meets modern sensibilities.

A short video
of the manufacturing process.

 

P R O F I L E

 


As a bespoke shoemaker,

 

I would like to take you through the world of luxury bespoke shoemaking, show you the realm of one-of-a kind works of art that I sew for you following the tradition of manual craftsmanship. For several years, I have been pursuing this craft that has almost died out in Slovakia. Internationally, hand-crafted bespoke shoemaking is a well-respected craft with a rich heritage. The experience I had made with the most respected masters of shoemaking now goes, following your ideas, into a pair of unique bespoke shoes for men.

This craft that I have been fortunate to learn from some of the most respected masters

of shoemaking now goes,

following your ideas,

into pairs of unique bespoke shoes for men.

 

 

A single pair

of hand-crafted bespoke shoes

is a result of:

 

 

 

290 different working steps                                 70 hours of rigorous work

Galéria topánok

 

Hand-crafted

 

 


Unlike with most of the shoemakers, my shoes are made by hand
in every single step of manufacture – starting with the wooden last,
through hand-sewing the uppers all the way to making the inner
and outer soles and finishing. It is this painstaking process
that can offer all the benefits of truly hand-made shoes.

As a result, you can indulge in the unrivalled comfort while walking
that can only be had in a pair of bespoke shoes, as well as the lifetime warranty,
due to the hand-sewing of the individual components and first-class leathers used.

R E F E R E N C E S  

Wrote about us

"Ak chcete vedieť, či je muž naozaj dobre oblečený, musíte sa pozrieť na jeho topánky. Sú vizitkou každého gentlemana. Ušiť ručne kvalitnú spoločenskú obuv si vyžaduje zvládnutie obuvníckeho remesla, precíznosť a trpezlivosť. Majster najprv odmeria chodidlo a potom na mieru ušije pár topánok, ktoré sadnú na nohu ako uliate a neraz vydržia aj pol života."

SÓDA

"Väčšina z nás nakupuje topánky tak, že navštívi bežný obchod. Vyberieme si, vyskúšame, zaplatíme. Ale dá sa to aj inak. Ručne šité topánky na mieru vám na Slovensku neurobí hocikto. "

ŽIVOT

"Nevedel ani slovo po nemecky, no vybral sa do Viedne, aby mu tam ukázali, ako sa šijú topánky. U nás takmer zabudnuté remeslo. Základy pochytil od starých majstrov, veľa sa však musel naučiť sám. Dnes ako jediný na Slovensku ručne šije luxusné pánske topánky na mieru."

PLUSKA

"Marek ako prvý na Slovensku šije luxusné pánske topánky na mieru. Pochádza z viacdetnej kresťanskej rodiny a sám má päť detí. O tom, aká bola jeho cesta od opravára obuvi po exkluzívneho majstra, o svojom živote v rodine a viere, o kresťanskom podnikateľstve a plnení snov nám povedal v tomto rozhovore. Pozrieť si tiež môžete video, ako prebieha samotná výroba topánok."

CESTA+

"MAREK PAŽITNÝ sa narodil v roku 1981. Vyučil sa za stolára, má maturitu zo stavebnej priemyslovky. Od roku 2002 pracoval ako opravár obuvi v Bratislave, dodnes pôsobí ako obuvník vo Viedni. Pred ôsmimi rokmi začal vyrábať na mieru kompletne ručne robené luxusné topánky s doživotnou zárukou. Je ženatý, má päť detí, žije v Dunajskej Lužnej."

DENNÍK N

"Marek Pažitný začínal opravou obuvi v Bratislave. Zlom v jeho kariére prišiel v čase, keď začal ako obuvník pôsobiť vo Viedni a zoznámil sa jedným z najstarších remesiel – s umením ručného zhotovovania topánok. Vo Viedni patrí táto práca k jedným z najuznávanejších remesiel a vyučiť sa za obuvníckeho majstra trvá 5 až 6 rokov."

BOLD JACK

"Marek Pažitný sa učil u obuvníckeho majstra vo Viedni, dnes robí luxusné kúsky na mieru. Čím je pre ženu šperk, tým sú pre štýlového muža kvalitné, ručne šité topánky. Ešte pred niekoľkými rokmi ste za nimi museli precestovať stovky kilometrov. My sme však našli Slováka, ktorý sa im doslova upísal. Hoci sa vyučil za stolára, čoskoro zistil, že mu učarovalo iné remeslo."

HNstyle

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7

 

Pažitný, s.r.o.

Exclusive custom made mens shoes
Grösslingova 37; 811 09 Bratislava
Tel.: +421 915 066 893
E-mail: marekpazitny81@gmail.com

  • Instagram

x